Magyarország hitelességét ássák alá a kapkodva meghozott piactorzító rendeletek
A kormány fura tojástánccal igyekszik egyszerre forrásokhoz jutni a belföldi befektetőktől és a radikális húzásaival nem elijeszteni a külföldieket.
A kormány fura tojástánccal igyekszik egyszerre forrásokhoz jutni a belföldi befektetőktől és a radikális húzásaival nem elijeszteni a külföldieket.
Trudeau pártja így akar küzdeni az elszálló lakásárak ellen.
Az orosz kormányfő szeretné, ha a befektetők megfontoltan határoznának, ugyanis attól tart, hogy a jelenlegi helyzetben politikai és nem gazdasági alapon döntenek tőkéjükről. Ezért vezetik be az ideiglenesnek nevezett korlátozást.
Miközben a kormány büszke a sikeres járványkezelésre, a külföldi befektetőkkel szemben olyan vehemenciával védekezik, mint a legnagyobb krízissel küzdő uniós tagállam.
Az új-zélandi parlament szerint az alacsony kamatlábak, a korlátozott lakásállomány és a bevándorlás hajtotta a megfizethetetlenségig a helyi ingatlanok árát.
Sietni érdemes a törlesztéssel, de a tényleges készültségi fokhoz képest előre járó vételár-kifizetés komoly kockázatot jelenthet a kapacitáshiányos építőipari környezetben. Sokaknak egy másik hitelfelvétel jelenthet majd kiutat az összességében 21 százalékkal dráguló törlesztőrészletek terhe alól. A kormány a döntéssel a külföldi befektetők részarányát csökkentené, a magasabb árakat azonban vélhetően éppen ők engedhetik meg maguknak.
A közép- és kelet-európai régió ígéretes gazdasági kilátásaival és térség országainak politikai problémáival foglalkozott a Financial Times.
Miközben a kormány több szektorban építgeti és erősíti a hozzá hű, vazallus vállalkozói réteget, másutt inkább a külföldiek vásárolnak: olyan, befutott magyar márkák jutottak mostanában részben vagy egészben külföldi kézbe, mint a Waberer's, a Sziget, a Fornetti vagy a Szentkirályi.
Az Igazi Csíki Sör gyártója és a holland Heineken közötti vitával, illetve a budapesti 4-es metró építéséről készített OLAF-jelentéssel példálózva a német üzleti lap azt írta, Orbán Viktor jobboldali populista kormánya "ismét külföldi nagyvállalatokat vett célkeresztbe".
London a külföldi befektetők kedvenc városa. Ez derül ki egy friss francia felmérésből, amely még csak részben tükrözi a Brexit hatását, hiszen a tavalyi befektetéseket vizsgálta.
A globalizált világban egyre gyakrabban kerülhetünk üzleti kapcsolatba nemzetközi érdekeltségű cégekkel. Azonban érdemes résen lenni, ugyanis a statisztikák azt mutatják, hogy egyes országokhoz köthető cégek jóval problémásabbak az átlagnál. Külön meglepő, hogy a legmegbízhatatlanabb országok listáján több szomszédos országot is találunk.
A külföldi tőkebefektetéseket szabályozó új törvényt fogadott el szombaton a kubai törvényhozás. Célja, hogy adókedvezményekkel és befektetési garanciákkal több külföldi tőkebefektetőt csábítsanak az országba.
A külföldi befektetők romániai érdekképviseleti szervezete (Foreign Investors Council, FIC) tagvállalatai befektetéseinek más országokba történő áthelyezésével fenyegetőzik a különadók miatt.
Külföldi befektetők több mint egy milliárd eurót fektettek magyar forint alapú állampapírba júliusban. Az aukciós hozamok ezzel párhuzamosan a tavaly őszi hitelképességi leminősítések óta a legalacsonyabb szintre csökkentek – derül ki az Államadósság Kezelő Központ adataiból.
Az idei év első nyolc hónapjában felére csökkentek a külföldi működőtőke befektetések Romániában, ahol augusztus végéig ezek értéke elérte az 1,126 milliárd eurót - közölte csütörtökön a román központi bank.
A külföldi ingatlan befektetők bizalma megrendült a magyar piac iránt, így az építőipar sem kap megrendelést, a kiutat csak a megfelelő kormányzati döntések jelenthetik - mondta Futó Gábor, a Futureal csoport vezérigazgatója kedden sajtótájékoztatón Budapesten.
Magyarország kockázatos játéka címmel terjedelmes cikket közölt kedden a Die Welt, mely szerint reformok helyett Budapest a külföldi cégekkel szembeni konfrontációt erőlteti.
Újabb német és amerikai befektetésekre lehet számítani Magyarországon az elkövetkező időszakban, még ha olyan nagyságúakra nem is nagyon, mint amilyen az Audi- és az Opel-gyár létesítése – írja a Világgazdaság a befektetőkkel napi kapcsolatot ápoló szakértőkre hivatkozva.
Két héttel meghosszabbította a koszovói kormány az állami posta- és távközlési üzem (PTK) magánkézbe adására kiírt pályázat határidejét, miután pristinai közlés szerint legalább 30 társaság érdeklődött a legnyereségesebb koszovói vállalat papírjai iránt.
A magyar gazdaságra nézve veszélyt jelent, hogy a Fidesz, a magyar vállalkozások támogatása jegyében elijesztheti a külföldi befektetőket – írta hétfőn a magyar választásokról szóló beszámolójának internetes változatában a The Wall Street Journal című amerikai lap európai kiadása (WSJE).